Inteligentna wentylacja w hotelu

Hotel to miejsce, od którego oczekuje się szczególnego komfortu…

Komfortu także w zakresie powietrza, zapachu, który nas tam otacza. Doskonała wentylacja w hotelu to warunek konieczny aby wnętrza długo zachowywały świeżość, zapewniając gościom i pracownikom tak pożądany tutaj komfort przebywania. Przyjrzyjmy się zatem prostemu rozwiązaniu, takiemu, które zapewnia skuteczność i nie ogranicza ani projektanta ani powierzchni użytkowej budynku.

Remont zabytkowej willi (znanej wcześniej jako willa Luginsland obecnie hotel Villam) w Bielawie, trwał blisko 3 lata i odbywał się pod ścisłym nadzorem konserwatora zabytków. A ponieważ odrestaurowano z myślą o tym, aby pełniła rolę oryginalnego hotelu butikowego, niektóre wymagania przez nią stawiane były szczególnie istotne. Jedną z nich była doskonała wentylacja.

Z pomocą przyszedł system wentylacji mechanicznej z automatyczną kontrolą jakości powietrza – VILPE ECo Ideal Wireless, którego działanie oparte jest na wentylatorach dachowych VILPE i bezprzewodowych czujnikach, mierzących poziom wilgotności i dwutlenku węgla w pomieszczeniach.

Czytaj WIĘCEJ o tym rozwiązaniu