Nie tylko grawitacja i rekuperacja

Inwestuj świadomie i poznaj alternatywy standardowych rozwiązań wentylacyjnych

 

Czasem popularność najczęściej stosowanych rozwiązań wentylacyjnych wynika nie tyle z ich wyjątkowej skuteczności działania, czy względów czysto ekonomicznych, przyczyn jest kilka a ich ocena zależy od priorytetów inwestora lub po prostu jego niewiedzy.

Dlatego budując dom czy modernizując go, także w zakresie wentylacji warto nasze potrzeby rozważyć indywidualnie. Ponieważ rozwiązanie przyjęte przez naszych sąsiadów, znajomych nie zawsze okaże się tym, czego potrzebujemy i co nam sprawdzi się najlepiej. A sprawna wentylacja to, co prawda niewidoczny, ale niezwykle ważny walor naszego mieszkania.

Paradoksalnie, chociaż dzisiejsza oferta umożliwia optymalny dobór systemu wentylacji do rodzaju budynku, to wciąż w świadomości inwestora najbardziej popularnym wyborem pozostaje grawitacja lub rekuperacja.

Tymczasem wentylacja grawitacyjna jest uwarunkowana pogodą. Niezbędna do jego działania różnica ciśnienia sprawia, ze zimą wysysa z domu ciepłe powietrze a latem praktycznie nie działa, albo działa w sposób skrajnie niepożądany – odwrotnie (powietrze zamiast być usuwane jest cofane w głąb budynku, niejednokrotnie zawiera nieprzyjemne zapachy (odór z kanalizacji czy spaliny).

System rekuperacji z odzyskiem ciepła często bywa bardzo kosztowny, a wykonawczo dość skomplikowany. Często w starych domach poddawanych renowacji trudny do zainstalowania.

Co zatem wybrać?

Odpowiedzią Vilpe na te problemy jest system Eco Ideal, który w połączeniu z nawiewnikami Velco zapewnia odpowiednią jakość powietrza w budynku.

 1. System VILPE® ECo Ideal Wireless to inteligentna metoda wentylacji, kontrolowanej wg potrzeb, która automatycznie utrzymuje doskonałą jakość powietrza, w każdej wentylowanej przestrzeni. Dzięki systemowi czujników, pozwala na ograniczenie strat ciepła, poprzez dostosowanie intensywność wentylacji, do potrzeby w danej chwili.
  Dobry dla nowych budynków oraz modernizowanych
  ECo Ideal to świetny wybór, zarówno dla budynków nowych jak i dla obiektów modernizowanych. Instalacja systemu, spełniającego wszelkie potrzeby wentylacyjne, jest łatwa i ekonomiczna. VILPE® ECo Ideal Wireless jest idealnym rozwiązaniem, przy przekształcaniu istniejącego systemu wentylacji naturalnej w mechaniczny system wentylacji.
 2. Kolejnym systemem wentylacji mechanicznej jest system Healthbox
  Koncepcja systemu Renson Healthbox polega na dostarczaniu świeżego powietrza do suchych pomieszczeń przez otwory wentylacyjne (nawiewniki ścienne lub okienne). Zanieczyszczone powietrze jest usuwane za pośrednictwem inteligentnej jednostki wentylacyjnej Healthbox®
 3. O stanowiącej serce energooszczędnej wentylacji. W oparciu o zintegrowane sterowanie oraz czujniki jakości powietrza, system monitoruje poziomy wilgotności, dwutlenku węgla (CO2) oraz zanieczyszczeń (VOC) i automatycznie dostosowuje siłę wentylacji dla każdego z pomieszczeń, działając w sposób nieprzerwany. Zapewnia optymalny komfort, optymalizując zużycie energii i utrzymując zdrowy mikroklimat. Funkcja Breeze pomaga zmniejszyć wysoką temperaturę w okresie letnim.

  Zapoznaj się z naszą ofertą inteligentnych systemów wentylacyjnych.
  Kliknij TUTAJ