Nie tylko grawitacja i rekuperacja

Inwestuj świadomie i poznaj alternatywy.

Obecnie najbardziej popularnymi systemami wentylacji domu są wentylacja grawitacyjna oraz rekuperacja. Tymczasem rynek oferuje więcej opcji, które umożliwiają optymalny dobór systemu do rodzaju budynku.

System grawitacji w aktualnie dynamicznie zmieniającym się klimacie często jest mało wydajny. Powietrze zamiast być usuwane jest cofane w głąb budynku, niejednokrotnie zawiera nieprzyjemne  zapachy (odór z kanalizacji czy spaliny).

System rekuperacji z odzyskiem ciepła często bywa bardzo drogi, system prowadzenia kanałów jest dość skomplikowany. Często w starych domach poddawanych renowacji trudny do zainstalowania.

Co zatem wybrać?

Odpowiedzią Vilpe na te problemy jest system Eco Ideal, który w połączeniu z nawiewnikami Velco zapewnia odpowiednią jakość powietrza w budynku.

 1. System VILPE® ECo Ideal Wireless to inteligentna metoda wentylacji, kontrolowanej wg potrzeb, która automatycznie utrzymuje doskonałą jakość powietrza, w każdej wentylowanej przestrzeni. Dzięki systemowi czujników, pozwala na ograniczenie strat ciepła, poprzez dostosowanie intensywność wentylacji, do potrzeby w danej chwili.
  Dobry dla nowych budynków oraz modernizowanych
  ECo Ideal to świetny wybór, zarówno dla budynków nowych jak i dla obiektów modernizowanych. Instalacja systemu, spełniającego wszelkie potrzeby wentylacyjne, jest łatwa i ekonomiczna. VILPE® ECo Ideal Wireless jest idealnym rozwiązaniem, przy przekształcaniu istniejącego systemu wentylacji naturalnej w mechaniczny system wentylacji.
 2. Kolejnym systemem wentylacji mechanicznej jest system Healthbox
  Koncepcja systemu Renson Healthbox polega na dostarczaniu świeżego powietrza do suchych pomieszczeń przez otwory wentylacyjne (nawiewniki ścienne lub okienne). Zanieczyszczone powietrze jest usuwane za pośrednictwem inteligentnej jednostki wentylacyjnej Healthbox®
 3. O stanowiącej serce energooszczędnej wentylacji. W oparciu o zintegrowane sterowanie oraz czujniki jakości powietrza, system monitoruje poziomy wilgotności, dwutlenku węgla (CO2) oraz zanieczyszczeń (VOC) i automatycznie dostosowuje siłę wentylacji dla każdego z pomieszczeń, działając w sposób nieprzerwany. Zapewnia optymalny komfort, optymalizując zużycie energii i utrzymując zdrowy mikroklimat. Funkcja Breeze pomaga zmniejszyć wysoką temperaturę w okresie letnim.

  Zapoznaj się z naszą ofertą inteligentnych systemów wentylacyjnych.
  Kliknij TUTAJ